Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Mesaj Pascal din Partea Primarului Gicu Cojocaru către Credincioșii Ortodocși din Comuna Cristian

Iubiți locuitori ai comunei noastre Cristian,

În aceste momente sfinte ale Sfintelor Paști, inimile noastre se umplu de bucuria Învierii Domnului. Îmi face o deosebită plăcere să vă transmit, tuturor credincioșilor ortodocși, un călduros „Hristos a Înviat!” și să vă doresc ca lumina și căldura acestei sărbători să vă inunde casele și sufletele.

Cristianul, cu bogata sa tapiserie de tradiții și valori, este astăzi locul unde comuniunea și speranța își unesc forțele pentru a crea un viitor mai luminos pentru noi toți. Este momentul în care sărbătorim victoria vieții asupra morții, a luminii asupra întunericului, a speranței asupra deznădejdii.

În această perioadă de reflecție și recunoștință, să ne amintim de sacrificiul suprem și de dragostea nesfârșită care ne-au fost dăruite. Să ne reînnoim credința și să ne deschidem inimile pentru a primi harul și binecuvântările divinului.

Fie ca pacea și armonia să vă ghideze viața și să vă aducă sănătate, prosperitate și multă bucurie. Să petreceți aceste zile sfinte în liniște sufletească, înconjurat de iubirea și căldura celor dragi, și să găsiți în fiecare clipă motive de recunoștință și fericire.

Să ne bucurăm de darurile Sfintelor Paști, să fim generoși, iubitori și plini de speranță. Învierea Domnului să ne întărească și să ne umple de lumina cea veșnică, iar această sărbătoare să ne aducă tuturor împlinire și liniște în suflet.

Paști Fericit și binecuvântat, dragi cristoloveni!

Cu respect și dragoste, Gicu Cojocaru, Primarul Comunei Cristian

There are no comments yet