Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Comuna noastră a primit vizita ministrului Fondurilor Europene, Marcel Ioan Boloș

Comuna noastră a primit vizita ministrului Fondurilor Europene, Marcel Ioan Boloș, a președintelui CJ, Adrian Veștea și a prefectului Mihai-Cătălin Văsii. Aceștia au vizitat depozitul de pachete cu ajutoare alimentare pe care Uniunea Europeană le distribuie persoanelor defavorizate. Domnul ministru al Fondurilor Europene, Marcel Ioan Boloș, alături de echipa sa a lăudat implicarea administrației publice locale în proiectele care au modernizat comuna. Fondurile europene sunt o continuă preocupare pentru actuala administrație publică locală.

Ministrul Fondurilor Europene, Marcel Ioan Boloș, președintele CJ, Adrian Veștea, și prefectul Mihai-Cătălin Văsii au vIzitat vineri, împreună cu edilii comunei,, și zona industrială a Cristianului și fabrica Schaeffler. Ministrul a fost surprins plăcut de proiectele și dezvoltarea comunei noastre.

Ulterior, acesta a purtat discuții cu primarii din județul nostru despre direcții de finanțare în perioada 2021-2027.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la conținut
PCC

FREE
VIEW